Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzyniu nad Wisłą 20 grudnia 2017 oficjalnie przekazano kluczyki  do nowego wozu bojowo-gaśniczego marki Volvo. Główne uroczystości odbyły się na Placu Wolności. Wcześniej o godzinie 11.00 odprawiono Mszę Św. w intencji Strażaków z Dobrzynia nad Wisłą. Mszę Św. w  koncelebrze   odprawił Ks. Henryk Lewandowski, proboszcz parafii w Dobrzyniu nad Wisłą, Ks. Zbigniew Milczarek, proboszcz parafii w Mokowie i zarazem Kapelan Gminny Strażaków a także Ks. Andrzej Zakrzewski-Diecezjalny Duszpasterz Strażaków.   Kazanie, które przybliżyło historię straży i strażaków z OSP w Dobrzyniu nad Wisłą , wygłosił ks. Andrzej Zakrzewski. Po Mszy Św. wszyscy w uroczystym korowodzie udali się na Plac Wolności. Na początek głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą  Jacek Waśko, który podziękował tym którzy swoją pomocą lub wsparciem przyczynili się do pozyskania wozu strażackiego. Przypomniał także  jak ważną i odpowiedzialną pracę wykonują strażacy. Po wystąpieniu Burmistrza nastąpiło oficjalne przekazanie kluczyków do samochodu i jego poświęcenie oraz wręczenie symbolicznych aktów przekazania. Aktu  poświęcenia dokonał Kapelan Gminny Strażaków ks. Zbigniew Milczarek. Wśród gości oprócz druhów strażaków, włodarzy naszej gminy, radnych Rady Miejskiej, księży, znaleźli się także: Aneta Jędrzejewska- Członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, mł.bryg. Jacek Kaczmarek-Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży w Toruniu, str.bryg. Ireneusz Potularski- Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Lipnie. W czasie uroczystości  miały miejsce jeszcze dwa akcenty. OSP w Główczynie otrzymała od strażaków z Dobrzynia nad Wisłą wóz Lublin, z kolei strażakom z Płomian przekazano samochód strażacki, który użytkowany był  wcześniej przez OSP w Dobrzyniu nad Wisłą. Po gratulacjach, przemowach i podziękowaniach druhowie strażacy i zaproszeni goście przemaszerowali do DDK „ŻAK”, gdzie przygotowano dla nich poczęstunek.