Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

24 września na stadionie Zespołu Szkół w Skępem odbyły się X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu lipnowskiego. Naszą Gminę na zawodach reprezentowali obrońcy tytułu sprzed dwóch lat- strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grochowalsku. Do Skępego przyjechało łącznie 9 drużyn męskich i 4 drużyny kobiece. Zawody rozpoczęły się od przeglądu musztry, która jednak nie była wliczana do punktacji konkursowej. Rywalizacja zaczęła się dopiero w czasie wyścigu w sztafecie pożarniczej 7x50 m i podczas ćwiczeń bojowych. Po zaciekłej walce i zliczeniu punktów okazało się, że po raz kolejny nasza strażacka drużyna z Grochowalska nie ma sobie równych i zajęła pierwsze miejsce. Na podium stanęli także strażacy z OSP z Kikoła i strażacy z OSP w Bobrownikach.Prestiżowi zawodów dodawali także znakomici goście w tym Członek Zarządu Województwa Kujawsko- Pomorskiego Aneta Jędrzejewska i poseł na Sejm RP Zbigniew Sosnowski, z którego to rąk zwycięski puchar odebrał prezes OSP w Grochowalsku Pan Józef Pilarski. Władze naszej Gminy reprezentował Sekretarz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Ryszard Machnowski.

Zwycięstwo strażaków z OSP Grochowalsk jest tym bardziej cenne, ponieważ zapewniło ono naszym Druhom udział w zawodach wojewódzkich, które odbędą się w przyszłym roku. Jeszcze raz gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.