Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 11 sierpnia do Dobrzynia nad Wisłą w ramach obchodów Roku Rzeki Wisły przypłyną załogi tradycyjnych łodzi drewnianych i rekonstrukcyjnych. W flisie biorą udział specjalnie wyposażone i nazwane łodzie. I tak członkowie Łodzi Geografów tworzą wirtualną mapę rzeki, Łódź Zdrowego Rozsądku zaprasza wszystkich do warsztatów na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Z kolei załoga Łodzi ORW wydaje legitymacje Obywatela Rzeki Wisły i organizuje spotkania z miłośnikami Wisły. Flis Wiślany Obywatel Roku Rzeki Wisły swoją podróż rozpoczął 21 lipca w Sandomierzu a zakończy 15 sierpnia w Toruniu, kiedy to załogi łodzi wezmą udział w Festiwalu Wisły w Toruniu. Podczas postoju w naszym mieście , członkowie flisu zaprezentują pokaz ratownictwa wodnego, towarzyszyć im będą strażacy z OSP w Dobrzyniu nad Wisłą.Celem tego kilkutygodniowego rejsu jest zaprezentowanie bogactwa i potencjału rzeki Wisły, przypomnienie mieszkańcom nadwiślańskich miejscowości o jej historii i wielkim znaczeniu w przeszłości jako najważniejszego węzła komunikacyjno-transportowego.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej Gminy, aby 11 sierpnia pojawili się o godzinie 12.00  nad Przystanią i powitali załogi flisu wiślańskiego. Dzieci będą miały możliwość popływania łodzią, dowiedzą się także jak bezpiecznie bawić się i przebywać nad wodą.