Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dobiegają ku końcowi prace w Parku Miejskim w Dobrzyniu nad Wisłą, w ramach zadania pn. „Rewitalizacja Parku Miejskiego w Dobrzyniu nad Wisłą, na które Gmina uzyskała dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na realizację operacji typu „Kształtowanie przestrzeni publicznej” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”.

Powstająca infrastruktura będzie miejscem wypoczynku i rekreacji dla wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą. W pierwszej kolejności wykonano prace związane z utworzeniem siłowni zewnętrznej, ustawieniem stołu do gier w szachy oraz ławeczek. Obecnie ku końcowi dobiegają prace związane z budową skateparku.

Siłownia pod gołym niebem czy stół do gier przeznaczone są zarówno dla młodszych, jak i starszych osób zamieszkujących naszą gminę. Obiekty będą służyły szeroko pojętej rekreacji, umożliwią mieszkańcom niezależnie od wieku i kondycji bezpłatny dostęp do atrakcyjnych form aktywności podejmowanej poza obowiązkami codziennego życia.

Budowa skateparku natomiast pozwoli wzbogacić ofertę sportową i możliwość spędzania czasu wolnego i rekreacji przede wszystkim dla młodzieży.

Na realizację zadania gmina uzyskała dofinansowanie do 63,63 % poniesionych kosztów kwalifikowanych operacji.