Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Ostatnie miesiące w mieście i gminie Dobrzyń nad Wisłą to czas wzmożonych inwestycji, remontów i prac budowlanych. W ramach projektu pod nazwą „ Budowa i przebudowa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie aglomeracji Dobrzyń nad Wisłą realizowane są równolegle dwa zadania -  budowa oczyszczalni ścieków i stacji uzdatniania wody - największe i zarazem najważniejsze inwestycje ostatnich lat.

Prace na obu obiektach są już na wysokim etapie zaawansowania. W ramach oczyszczalnie ścieków powstaje: budynek techniczny oczyszczalni, zadaszony plac z kontenerami, reaktor biologiczny, osadniki oraz punkt zlewowy. Na koniec wybudowana zostanie także droga dojazdowa, place oraz infrastruktura zewnętrzna (ogrodzenie).

Z kolei Stacja Uzdatniania Wody, która powstaje na placu za strażnicą OSP w Dobrzyniu nad Wisłą składać się będzie docelowo z nowego budynku głównego stacji i nowego odstajnika wód popłucznych. Na chwilę obecną wybudowano już fundamenty referencyjne i zamontowano  zbiorniki.