Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kancelaria Premiera RP zaprasza do udziału w projekcie „Pod biało-czerwoną”, który zakłada sfinansowanie przez Rząd zakupu masztów i flag w każdej gminie w Polsce. Warunkiem uzyskania środków na inwestycję jest poparcie mieszkańców, którzy oddadzą głos na swoją gminę, wypełniając ankietę na stronie internetowej projektu.  W przypadku większości gmin wystarczy 100 głosów poparcia. Głosowanie trwa do 11 listopada 2020 r.

Zasady udziału w projekcie są proste. Pierwszy głos poparcia oddany na daną gminę jest równoznaczny z jej zgłoszeniem i aktywowaniem zbiórki głosów poparcia w danej gminie. Link do oddania głosu poparcia znajduje się na stronie https://bialoczerwona.www.gov.pl/

(https://bialoczerwona.www.gov.pl/) Głosować mogą wszyscy mieszkańcy, również osoby niepełnoletnie.   Liczba głosów wymaganych do uzyskania środków  wynosi:

* gminy do 20 tys. mieszkańców - 100 głosów,

 * gminy powyżej 20 tys.

do 100 tys. mieszkańców - 500 głosów, 

* gminy powyżej 100 tys.

mieszkańców - 1000 głosów.

Organizatorami projektu są Kancelaria Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwo Cyfryzacji.  Organizatorzy sfinansują 100% kosztów zakupu oraz montażu masztu z polską flagą  z uwzględnieniem limitu kwoty w zależności od średnich cen rynkowych. Specyfikacja masztu w danej gminie zostanie dostosowana indywidualnie do warunków w danej gminie

(wymagania techniczne zostaną określone na późniejszym etapie projektu). 

Celem projektu  Pod Biało-Czerwoną  jest m.in. godne upamiętnienie zwycięstwa nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku oraz budowa wspólnoty i wzmocnienie idei zaangażowanego społeczeństwa obywatelskiego. Projekt realizowany jest pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów  Mateusza Morawieckiego, który weźmie udział w uroczystości podniesienia flag na maszt w trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców. Mieszkańcy, którzy chcą aktywnie wesprzeć inicjatywę, mogą zostać liderem w swojej gminie  i stanąć na czele lokalnego komitetu wsparcia projektu, propagując wśród mieszkańców ideę powstania w gminie masztu z „Biało-czerwoną”. Liderzy mogą otrzymać od organizatora wsparcie techniczne i promocyjne. Oddając głos poparcia, mieszkańcy będą wpisywać imię i nazwisko lidera, który zachęcił ich do głosowania, a tym samym docenią jego zaangażowanie w projekt. Dla najaktywniejszych liderów przewidziano pamiątkowe upominki. Zainteresowani mogą zgłaszać się wypełniając ankietę na stronie

https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/zostan-liderem-w-swojej-gminie

(https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/zostan-liderem-w-swojej-gminie). 

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z Biurem Projektu  Pod biało-czerwoną  - bialo-czerwona mc.gov.pl. (mailto:bialo-czerwonamc.gov.pl)  Biuro Programu  Niepodległa

zaproszenie do akcji pod Bialo Czerwoną