Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

   25. maja był dniem wyjątkowym dla całej społeczności szkolnej. Świętowaliśmy bowiem 150. rocznicę powstania placówki. W uroczystości wzięli udział nie tylko uczniowie, pracownicy szkoły i rodzice, ale też znamienici goście, zaproszeni przez panią dyrektor Elżbietę Zalewską.

   Program uroczystości był niezwykle barwny i bogaty. Obchody zainaugurowano uroczystą mszą świętą w intencji szkoły w kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża w Grochowalsku. W części oficjalnej pani dyrektor zaprezentowała krótki rys historyczny placówki. Zaproszeni goście mieli także możliwość bliższego zapoznania się z historią i tradycją szkoły, uwiecznioną na wystawie przygotowanej przez wicedyrektor szkoły Agnieszkę Bielicką. Otrzymali również pamiątkowe foldery przygotowane przez nauczycieli: Agatę Milewską i Agnieszkę Kołodziejską.

   Centralnym punktem uroczystości był program artystyczny pt. „Ach, ta dzisiejsza młodzież!”, przygotowany przez uczniów pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego, p. Katarzyny Targańskiej oraz opiekuna chóru szkolnego El Sol, Jarosława Milewskiego. W programie nie tylko nawiązano do niezwykle ciekawej historii szkoły i historii narodu polskiego, wykorzystano znane utwory z kręgu literatury patriotycznej, ale także zaprezentowano kilka scenek kabaretowych, nawiązujących do szkolnej codzienności i tradycji związanych z regionem. Szczególnych wzruszeń dostarczyły zgromadzonym gościom układy taneczne przygotowane przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli: Katarzyny Targańskiej, Jacka Hencla, Jarosława Milewskiego, Agnieszki Kołodziejskiej i Agaty Milewskiej.

   Na niezwykle barwną i wyjątkową atmosferę uroczystości złożyły się także wyjątkowe, przykuwające uwagę kostiumy, w jakich wystąpili uczniowie. Ich pozyskanie było możliwe dzięki kreatywności nauczycieli oraz pomocy rodziców. Serdecznie dziękujemy pani Annie Kawczyńskiej z Pracowni Mody Ślubnej i Wieczorowej w Lipnie za uszycie wspaniałych strojów, w których uczniowie zaprezentowali się w walcu wiedeńskim.

   W czasie obchodów tego jakże ważnego jubileuszu w szkole panowała niezwykle serdeczna i ciepła atmosfera. Cała społeczność szkolna wykazała się ogromnym zaangażowaniem w jej przygotowanie. Dzięki temu uroczystość okazała się wielkim sukcesem i dostarczyła wszystkim mnóstwo radości i wzruszeń.

Zapraszamy do obejrzenia części artystycznej!