Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

   Uczennice Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Krojczynie: Małgorzata Rękawiecka, Alicja Grzybowska i Julia Czachorowska wraz z opiekunem Panią Teresą Grzybowską wzięły udział w ogólnopolskim konkursie na projekt historyczny związany z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziewczynki stworzyły stronę internetową poświęconą rodzinie Państwa Gościckich - dziedziców Tulibowa, Glewa i Grochowalska. Przygotowania do realizacji projektu zajęły im ponad miesiąc. Spędziły wiele godzin na zbieraniu informacji od żyjących mieszkańców oraz w poszukiwaniu źródeł historycznych.  W realizacji pomysłu pomógł im  bardzo Pan Andrzej Jankowski, który jest pasjonatem historii. Udzielił  wielu informacji na temat wyżej wymienionej rodziny oraz przekazał dużą liczbę materiałów tj. zdjęcia, wycinki z gazet, książki, itp. Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego, że nasze wysiłki zostały docenione, ponieważ projekt zajął pierwsze miejsce.

Strona internetowa jest dostępna pod adresem:    https://jula619.wixsite.com/gosciccy