Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

26 maja 2017roku w Publicznym Gimnazjum w Dobrzyniu n. Wisłą odbył się wieczór poetycki pt. „Obraz matki- w poezji i prozie”. W sposób szczególny świętowaliśmy wraz z mamami naszych uczniów, a także społecznością lokalną ten niezwykły dzień. Do recytacji utworów zaprosiliśmy: nie tylko uczniów, ale także ich rodziców- p. Kingę Szczypińską, p. Henrykę Kijek, nauczycieli- p.Halinę Przybytek, p. Grzegorza Kranca,p. Annę Masztakowską –Struś, p. Pawła Bielickiego , burmistrza Dobrzynia n. Wisłą- p. Jacka Waśko, wiceburmistrz- p.Marzenę Niekraś, przewodniczącego Rady Miejskiej- p. Jerzego Żurawskiego, kujawsko- pomorską wicekurator oświaty- p. Marię Mazurkiewicz, dyrekcje sąsiednich szkół- p. Katarzynę Piątkowską i p. Katarzynę Nagórską, profesora Adama Wróbla, , kierownika posterunku policji- p. Marka Zajączkowskiego, przedstawiciela strażaków p. Mateusza Kalinowskiego, dyrektor Domu Kultury Żak- p. Renatę Chęcką, dyrektor Biblioteki Miejskiej- p. Katarzynę Lejmanowicz, ks. Pawła Gniadkowskiego, lokalną poetkę- p.Zofię Czyżyńską, nestorki rodów- p. Halinę Przybytek i p. Zofię Bętlewską. Recytowali także absolwenci gimnazjum- Aleksandra Orzechowska, nauczyciele i uczniowie szkoły podstawowej w Dobrzyniu n. Wisłą (p. Dominik Turkiewicz, Patryk Olewiński, Szymon Struś, Szymon Olewiński) oraz przedszkolaków- Ania Rogowska. Były duety rodzinne i duety zakochanych.

 

Spotkanie rozpoczął Pan Dyrektor Dariusz Kłobukowski. Na blisko dwie godziny zapanowała cisza, przerywana gorącymi oklaskami dla kolejnych wykonawców. Popłynęły wiersze i... łzy wzruszenia. Nie zabrakło także pięknych piosenek o matce: utwór Polska Madonno usłyszeliśmy w wykonaniu p. Joanny Jędrzejewskiej, List do matki zaśpiewała Agata Sztarbowska, pieśń kościelną Była cicha – Oliwia Kłobukowska i Kinga Kraśnicka. Wiele emocji dostarczyły słuchaczom wszystkie interpretacje recytujących. Każdy z nich ze swojego utworu uczynił perełkę tej niecodziennej uroczystości. Tematem wierszy i fragmentów prozy oczywiście była Matka.

Śmiało można powiedzieć, że poezja łączy pokolenia.

Nad scenariuszem uroczystości czuwała polonistka –Aleksandra Nowak, zaś  Joanna Jędrzejewska- nad oprawą muzyczną.

Uroczystość prowadzili z wielkim profesjonalizmem i klasą niezastąpieni konferansjerzy- Julia Gitner i Artur Chęcki oraz Oskar Szpiegowski i Paulina Kraśnicka. Brawo!!!

więcej FOTO  na stronie szkoły pod adresem: www.pgdobrzyn.pl