Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka, który przypada w dniu 20 września w Dobrzyńskim Domu Kultury „ŻAK” przygotowano dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy szereg atrakcji. A to wszystko dzięki inicjatywie i staraniom Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Jackowi Waśko, który chciał aby to był dla przedszkolaków wyjątkowy, niezapomniany, pełen wrażeń i uśmiechów dzień. Pierwszą z niespodzianek było mini przedstawienie teatralno-animacyjne.  Dzieci, które przybyły do „ŻAKA” zaproszone zostały przez Pana Krystiana- aktora Teatru Frajda i Teatru  Miniatury w niezwykłą podróż. Przedstawienie pod tytułem „Błażej w Garderobie, czyli przygoda w szafolandii”-wywołała u dzieci salwy śmiechów, pisków, oklasków i radości. Tytułowy Błażej zabrał wszystkie dzieci do swojej „szafy”, w której działy się niezwykłe rzeczy. Dzieci przebierały się za różne zwierzątka, naśladowały ich odgłosy i sposób poruszania, uczyły się tańczyć- były po prostu aktorami, które współtworzyły to przedstawienie.

Po występach głos zabrał gospodarz spotkania-Pan Burmistrz, który złożył wszystkim Przedszkolakom  najlepsze życzenia. „Życzę wszystkim Przedszkolakom, by ich święto było wyjątkowym czasem pełnym radości i uśmiechu, a każdy dzień spędzony w przedszkolu niech stanie się wielką niezapomnianą przygodą; niech tu spełnią się Wasze marzenia-i te duże i te małe”. Odczytał także list przesłany przez Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka, który oprócz życzeń zawierał także kilka ważnych informacji dla rodziców i nauczycieli.

Na zakończenie wspólnego spotkania Pan Burmistrz poczęstował wszystkie dzieci cukierkami, których podczas tak ważnego święta nie mogło zabraknąć.