Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Dnia 04.06.2017r. odbyły się zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. Organizatorem było Koło Wędkarskie nr 105 PZW Dobrzyń nad Wisłą. Do rywalizacji stanęło 11 uczestników. Dzieci były podzielone na dwie grupy wiekowe 5-10 juniorzy, 11-16 kadeci. Wietrzna pogoda i duża fala nie zniechęciła żadnego młodego wędkarza, wszyscy walczyli do ostatniej minuty zawodów. Łowiono drobne rybki: ukleja, płocie i okonie. Zawody trwały 3 godziny. Po sygnale kończącym wędkarskie zmagania sędziowie zabrali się do ważenia ryb. Zdobywcy miejsc 1-3 w każdej kategorii otrzymali z rąk Burmistrza Jacka Waśko nagrodę w postaci pucharu, a oprócz tego każdy startujący dostał pamiątkowy medal.Organizatorzy zadbali o ciepły posiłek i napoje dla wszystkich obecnych na zawodach. Spotkanie zwieńczyło pamiątkowe zdjęcie z Panem Burmistrzem Dobrzynia nad Wisłą Jackiem Waśko, który wsparł finansowo tegoroczne zawody. Takie imprezy są świetną okazją do integracji oraz zaszczepienia ducha wędkarskiego w „młodym narybku” jakim jest młodzież z Dobrzynia nad Wisłą i okolic.

Autorem tekstu jest Pan Piotr Kaczmarek.