Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pomimo, że do Tłustego Czwartku jeszcze ponad tydzień, Dobrzyński Dom Kultury „ŻAK” już 14 lutego zorganizował Dzień Pączka, który został połączony z akcentami  walentynkowymi.

Uczestnicy bawili się w sali udekorowanej czerwonymi elementami, a sami otrzymali kotyliony w kształcie czerwonych serc. Z kolei Panie z Miejsko-Gminnej Rady Kobiet przygotowały karnawałowe wypieki. Oczywiście na stołach królował pączek, „w roli bohatera

dnia”, jednak nie zabrakło także innych wypieków, które kojarzą się z Tłustym Czwartkiem. Degustacjom nie było końca, gdyż Panie postarały się aby zaprezentować pączka nie tylko w wersji klasycznej. Przygotowano pączki z różnymi nadzieniami, były pączki wykonane z serków waniliowych, z dodatkiem ziemniaków i tzw. mini pączki. Słodka degustacja to nie była jedyna atrakcja  Dnia Pączka. Po poczęstunku zorganizowano zabawę taneczną, przy dźwiękach  skocznej muzyki. Wszyscy chętnie ruszyli do tańca, w końcu to okres karnawałowy, czas rozrywek i radości. Na imprezie nie zabrakło także władz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą, które reprezentowane były przez Sekretarza Pana Ryszarda Machnowskiego.