Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 4 lipca 2020 roku wystartowała III edycja Rowerowego Ultramaratonu Wisła 1200.

Ponad 400 uczestników wzięło udział w rajdzie, który  zaczynał się u źródła Wisły na Baraniej Górze, a kończył u jej ujścia w Gdańsku. Trasa rajdu zgodnie z nazwą, wyznaczona została wzdłuż Wisły po nadwiślańskich drogach, ścieżkach, skarpach i wałach, pokazując całe jej piękno przyrodniczo-turystyczne. Ultramaraton Wisła 1200 prowadził także przez naszą gminę. Przez tydzień począwszy od poniedziałku 05 lipca do soboty 10 lipca uczestnicy rajdu przejeżdżali  przez Dobrzyń nad Wisłą i okoliczne wioski położone wzdłuż Wisły. Kibicując uczestnikom i dodając im wsparcia, na ulicy Szkolnej zawieszony został baner powitalny z nazwą Rajdu. Oprócz tego zawodnikom rozdawane były pamiątkowe gadżety i woda.

Wielu  rowerzystów zatrzymywało  się na chwilę  przed Urzędem Miasta i Gminy  aby  porozmawiać  o trudach uczestnictwa w maratonie i zdać relacje z trasy. Byli jednak i tacy, którym bardzo spieszyło się do mety, wtedy tylko wymieniali z witającymi ich mieszkańcami krótkie pozdrowienia. Pozdrawiamy raz jeszcze i zapraszamy w przyszłym roku.