Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 9 lutego 2020 r. w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzyniu nad Wisłą odbyła się oficjalna uroczystość przekazania łodzi ratowniczej dla tejże jednostki. Koszt zakupu łodzi wraz z niezbędnym sprzętem, w której znalazła się m.in. przyczepa podwoziowa oraz echosonda wyniósł 111 476 zł. Zakup został sfinalizowany ze środków Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Urzędu Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą, Starostwa Powiatowego w Lipnie, Kujawsko-Pomorskiego Samorządowego Stowarzyszenia Salutaris oraz środków własnych jednostki. Symbolicznego odebrania łodzi dokonał druh Ariel Koprowski Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzyniu nad Wisła. Przekazania dokonała Posłanka na Sejm RP dr Joanna Borowiak, Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Piotr Wiśniewski, p.o. Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Jacek Kaczmarek oraz Prezes Kujwasko-Pomorskiego Samorządowego Stowarzyszenia Salutaris Andrzej Potoczka.

Wśród licznie zaproszonych gości na uroczystość przybył także Kapelan strażaków Gminy Dobrzyń nad Wisłą Ks. Zbigniew Milczarek oraz bryg. Jakub Politowski Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Lipnie. Nie zabrakło także strażaków z OSP w Dobrzyniu nad Wisłą.