Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

„Majówka Dobrzyńska” już za nami. Świętowanie rozpoczęło się 1 maja meczem towarzyskim piłki nożnej rozegranym pomiędzy oldbojami Wisły Dobrzyń a obecnymi zawodnikami KS Wisła Dobrzyń. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszej „Wisełki”, ale nie wynik był najważniejszy, tylko dobra zabawa pozytywne emocje i wspólne kibicowanie. Dodatkowe emocje zapewnił także konkurs dla publiczności zorganizowany w przerwie meczu, polegający na wykonaniu rzutów karnych do bramki. Podczas wtorkowej zabawy na stadionie także podczas przerwy Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Piotr Wiśniewski wręczył  grawery za zaangażowanie i pracę na rzecz KS Wisła obecnym i byłym prezesom klubu sportowego.

Z kolei 3 Maja w naszym mieście zorganizowano uroczyste obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Dnia Strażaka. Uroczystości rozpoczęły się przy Strażnicy OSP uroczystym wymarszem korowodu na czele którego oprócz włodarzy miasta, radnych, strażaków, dyrektorów szkół i mieszkańców stanęła reaktywowana orkiestra dęta. Następnie delegacje, w tym strażacy, złożyły kwiaty na grobie ks. Leonarda Lipki-założyciela Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzyniu nad Wisłą. Uroczysty korowód ruszył dalej ulicami miasta aby udać się do kościoła parafialnego na uroczystą Mszę Św. w intencji Ojczyzny i Strażaków.Przed nabożeństwem wystąpili uczniowie i gimnazjaliści ze Szkoły Podstawowej w Krojczynie, którzy zaprezentowali przedstawienie wokalno-recytatorsko-taneczne nawiązujące do trudnej XVII wiecznej historii Polski  i jej drogi do wolności, której  zwieńczeniem  było uchwalenie Konstytucji 3 Maja.Mszę Św. odprawił Ks. Wikariusz Sebastian Krupniewski i Ks. Krzysztof Lewandowski a kazanie  wygłosił Ks. Prałat Henryk Lewandowski. Po nabożeństwie korowód udał się na Plac Wolności gdzie pod pomnikiem 950-lecia poszczególne delegacje na czele z włodarzami miasta złożyły kwiaty w hołdzie Konstytucji 3 Maja. Kolejnym punktem uroczystości był muzyczny występ uczennicy ze Szkoły Podstawowej oraz przemówienie Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Piotra Wiśniewskiego, dziękując za liczne i aktywne uczestnictwo w święcie pierwszej polskiej konstytucji.

Po uroczystościach pod pomnikiem, pochód ruszył pod strażnicę OSP, gdzie po wyprowadzeniu sztandarów obchody 3-majowe oficjalnie się zakończyły. Po zakończeniu części oficjalnej  uczestnicy zjedli wspólnie strażacką grochówkę.