Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Minął pierwszy tydzień ferii z „DDK ŻAK i Biblioteką Publiczną”. Wypełnione były one wspólną zabawą, zajęciami plastycznymi i warsztatami.

W poniedziałek na tzw. rozgrzewkę by dzieci lepiej się poznały i zintegrowały zorganizowano zajęcia praktyczne- układanie obrazków z kulek Hama. Zajęcie to, z którego po zaprasowaniu powstawały piękne figurki bez reszty pochłonęło dzieci, które wręcz nie chciały opuszczać poniedziałkowych zajęć.

Wtorek to był dzień w którym do dzieciaków przyjechała  Pani Patrycja Modrzewska- „Zielony Edukator” przy Gostynińsko Włocławskim Parku Krajobrazowym. Temat wtorkowych zajęć zaproponowany przez panią Patrycję brzmiał: „W obronie wilka”- czyli charakterystyka gatunku, zachowań, rola tych zwierząt w środowisku, kulturze, obalanie mitów z nimi związanymi. Wykład połączony był z zajęciami praktycznymi, podczas których dzieci wykonały papierowe maski wilków i odciskały w glinie  tropy, tworząc z nich medale do zawieszenia.

W środę odbyły się zajęcia pod hasłem „Mam talent”, podczas których dzieci mogły pochwalić się swoimi zainteresowaniami, umiejętnościami i hobby. Dzieci prezentowały  przede wszystkim taniec, śpiew i zdolności plastyczne. Dwójka dzieci zaprezentowała grę na organach. Jednak uczestników ferii wyjątkowo zaciekawiły pasje jednego z chłopców. Pierwszą z nich jest zbieranie starych monet, a drugą hodowla egzotycznych zwierzątek m.in. patyczaków, karaczanów i wijów. Każdy chciał dotknąć i wziąć do ręki te wyjątkowe okazy, przy okazji dowiadując się wiele ciekawych informacji na temat ich hodowli. Pokaz talentów zakończył występ małego magika, który zaskoczył wszystkich sztuczką z kartami.  Zajęcia służyć miały pokazaniu dzieciom jak ważne w życiu są zainteresowania i pasje, dzięki którym można poszerzyć swoją wiedzę, umiejętności a przede wszystkim oderwać się od codziennych obowiązków.

Czwartkowy dzień ferii rozpoczął się od zajęć praktycznych w czasie których dzieci mając do dyspozycji filc wykonywały różne zwierzątka, które po złożeniu i sklejeniu wypełniały watą. W drugiej części zajęć do dzieciaków przyjechały Panie Animatorki z KLAUNOLANDII-by porwać je do wspólnej zabawy, konkursów, tańca i śpiewu. Przez ponad dwie godziny dzieci do utraty tchu bawiły się z chustą klamzy, kręciły plastikowe talerze, tańczyły do popularnych piosenek, pokonywały różnego rodzaju przeszkody w zawodach sportowych i brały udział w quizach. Na chętnych czekała także „uzbrojona” w farbki, pędzle  brokaty Pani, która malowała buzie i tworzyła na rękach piękne tatuaże. Niemal wszyscy skorzystali z tej atrakcji chwaląc się później kolorowymi rysunkami na swoich twarzach.

W piątek z racji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka dzieci własnoręcznie  wykonywały dla nich upominki. W czasie trzygodzinnych zajęć powstały przepiękne lampiony ze słoików i kolorowe obrazki z opakowań po jajkach. Było to zajęcie, w które dzieci włożyły mnóstwo zaangażowania i pasji, ciesząc się że wykonane prezenty będą mogły wręczyć swoim Dziadkom.

W czasie całego tygodnia dzieci otrzymywały także słodki poczęstunek i soczki. Nie zabrakło także tak lubianych przez najmłodszych chipsów i cukierków.