Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W ubiegłą niedzielę tj. 13 stycznia Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą usłana była czerwonymi sercami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponownie jak w ubiegłych latach i w tym roku  nasza gmina grała wraz z Jurkiem Owsiakiem podczas 27 Finału WOŚP. Wolontariusze, którzy z wielkim zaangażowaniem kwestowali przez cały dzień na terenie miasta i okolicznych wiosek zebrali łącznie kwotę 12 568,87. W  tym 387,50 zł zebrano podczas Charytatywnego Turnieju Futsalu, który odbył się 13 stycznia w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki w Dobrzyniu nad Wisłą. Jak widać po uzyskanej kwocie  chętnych do wrzucenia przysłowiowej złotówki nie brakowało. Nie brakowało także słów wsparcia i uznania dla samych zbierających i akcji Jurka Owsiaka. Podczas tegorocznego finału pieniądze zbierane były na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Darczyńcom, wolontariuszom i ich opiekunom składamy serdeczne podziękowania i wyrazy wdzięczności. Liczymy na waszą pomoc i  hojność za rok.

Zwieńczeniem niedzielnej kwesty na rzecz WOŚP był Koncert Kolęd i Pastorałek w Dobrzyńskim Domu Kultur „ŻAK”, który rozpoczął się o godzinie 17.00. Koncert otworzyła  Dyrektor DDK „ŻAK” Renata Chęcka , która powitała wszystkich i  podsumowała niedzielną zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy a także  podziękowała wszystkim którzy brali udział w tej akcji a szczególnie wolontariuszom i tym którzy tak ochoczo wrzucali pieniądze do puszek. Przybyłych gości powitał także Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Piotr Wiśniewski, który przypomniał wszystkim jak fantastyczną akcją jest WOŚP i jak wielu z nas korzystało lub będzie korzystać ze sprzętu medycznego zakupionego przez Jurka Owsiaka. Jednocześnie życzył wszystkim wspaniałej zabawy podczas Koncertu. Następnie sceną zawładnęły zespoły i sekcje działające przy Dobrzyńskim Domu Kultury „ŻAK”. Jako pierwsze przed publicznością wystąpiły dziewczynki z sekcji wokalnej, którą prowadzi pan Maksymilian Rzekoński. Wiktoria i Ania zaśpiewały piękne tradycyjne kolędy i pastorałki w nowoczesnych aranżacjach pana Maksa. Po nich na scenie pojawili się kolejno „Złoty Kłos”, „Chalinianki” i zespół „55 PLUS”. Wykonawcy oprócz kolęd zaprezentowali także utwory z kanonu polskich popularnych piosenek. Nie zabrakło także ludowych przyśpiewek, które pięknie wyśpiewały Chalinianki. Publiczność porwana znanymi melodiami sama włączała się do wspólnego śpiewu i zabawy, a zwieńczeniem udanego wieczoru był wspólny taniec rozbawionej publiczności z występującymi zespołami. Akcentem kończący niedzielny koncert był słodki poczęstunek.