Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Piękny koncert kolęd w wykonaniu utytułowanego chóru El-Sol ze Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Krojczynie otworzył Koncert Świąteczno-Noworoczny, który odbył się 8 stycznia o godzinie 18.00 w Sali Sportowej Zespołu Szkół w Dobrzyniu nad Wisłą. Po kilkuletniej przerwie tradycja świątecznych koncertów ponownie wpisała się w kalendarz corocznych imprez artystycznych.

Głównym punktem koncertu był występ Trio Smyczkowego Maestoso. Panie grające na skrzypcach, altówce i wiolonczeli zaprezentowały repertuar, który był przekrojem utworów począwszy od klasyki poprzez muzykę filmową i rozrywkową. Zwieńczeniem występu była przepięknie zagrana kolęda.

Po części artystycznej przyszedł czas na podziękowania i przemówienia. Jako pierwszy na scenie pojawił się Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Piotr Wiśniewski-gospodarz wtorkowego koncertu, który złożył wszystkim obecnym na sali oraz wszystkim mieszkańcom gminy najserdeczniejsze życzenia noworoczne. Burmistrz podziękował także wszystkim, którzy pomogli przy organizacji imprezy. Szczególne podziękowania skierował do sponsorów, którzy poprzez swój wkład finansowy przyczynili się do uświetnienia i podniesienia rangi tej uroczystości. Wyrazem tej wdzięczności były wręczone osobiście przez włodarza pisemne podziękowania i róże. A otrzymali je:

 -Pan Karol Kwiatkowski-Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Bachorzewie;

- Pan Sławomir Walczak i Andrzej Piwoński- firma ARTUS Włocławek;

-Pan Paweł Szczap-Zakład Usług Teletechnicznych-Włocławek;

-Pan Sławomir Balcerowski- Zakład Tapicerski w Dobrzyniu nad Wisłą;

-Pan Zbigniew Wyszyński- Usługi Geodezyjne w Lipnie;

-Państwo Ewa i Jerzy Wysoccy- Firma Produkcyjno-Usługowa „Wysocki”;

-Pani Irena Brulińska- AGRO- Irena Dobrzyń nad Wisłą;

-Pan Paweł Wachnicki- Sklep Spożywczy w Dobrzyniu nad Wisłą;

-Pan Włodzimierz Głowacki;

-Pani Beata Bautembach-Kwiaciarnia w Dobrzyniu nad Wisłą;

 -Pani Teresa Orbaczewska-właścicielka „Gościńca Orbaś".

Następnie głos zabrali Pani Aneta Jędrzejewska i Pan Sławomir Kopyść- Członkowie Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, którzy podziękowali za piękny koncert, a szczególnie za występ dzieci z chóru El-Sol. Korzystając z okazji złożyli również wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji Nowego Roku, oraz zapewnili o swoim wsparciu i pomocy dla pana Burmistrza i całej gminy Dobrzyń nad Wisłą. Głos zabrał także Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Krzysztof Pryciak, który dziękując Panu Burmistrzowi za wykonywaną pracę wraz z Wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Dorotą Kalinowską  złożyli na jego ręce kwiaty.

Punktem kończącym wtorkowy koncert było losowanie nagrody niespodzianki. Zwycięstwo gwarantowała poprawna odpowiedź na pytanie umieszczone na karcie konkursowej, a następnie jej wylosowanie. Szczęśliwiec otrzymał z rąk Pana Burmistrza bon podarunkowy.

Publiczność wtorkowego koncertu dopisała, wypełniając salę sportową niemal po brzegi. Licznie przybyli tez zaproszeni goście a wśród nich znaleźli się m.in. Hubert Jakubowski-doradca Ministra  Rolnictwa i Rozwoju Wsi  Jana Krzysztofa Ardanowskiego oraz wspomniani wcześniej Pani Aneta Jędrzejewska i Pan Sławomir Kopyść-Członkowie Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Wtorkowy koncert był pięknym akcentem kończącym okres świąteczno-noworoczny oraz doskonałą okazją do spotkania z kulturą.