Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nie lada atrakcje czekały na dzieci,(ale również ich rodziców) które przybyły  18 grudnia na godzinę 17.00 do Dobrzyńskiego Domu Kultury „ŻAK”, na wspólne przedświąteczne spotkanie pod nazwą „Pierwsza Gwiazdka”. Największą a zarazem najciekawszą z nich było  przenośne planetarium, w którym wyświetlane były filmy o galaktykach i  gwiazdach.  Pokazy filmowe okraszone były opowiadaniami i ciekawostkami pana Łukasza Kołodziejskiego- pomysłodawcy „Pierwszej Gwiazdki”, a zarazem jednego z animatorów wtorkowego spotkania. Wchodząc do kopuły obserwatorium dzieci i ich rodzice przenosili się w magiczny świat najdalszych zakątków kosmosu. Z racji tego, że astronomiczne spotkanie zorganizowano przed świętami Bożego Narodzenia a i samo spotkanie odbyło się pod hasłem „Pierwsza Gwiazdka”, dzieci dowiedziały się także wiele na temat tytułowej Gwiazdki, jednocześnie próbując wspólnie odnaleźć jej położenie, aby w dzień wigilijny bez trudu dostrzec ją na niebie przed wigilijną kolacją.  Dzieci, które  nie uczestniczyły  w pokazie filmowym  mogły wziąć udział  z kolei w konkursie plastycznym, którego tytuł brzmiał „Pierwsza Gwiazdka”. Tytuł konkursu zinterpretowano wielorako, dlatego też powstało mnóstwo ciekawych i bardzo różnych rysunków. Jury miało bardzo trudne zadanie aby wyłonić  najlepsze prace. Kolejną atrakcją, która sprawiła dzieciom ogromną frajdę było malowanie pierniczków. Na słodkich świątecznych ciasteczkach powstały piękne dekoracje. Kolorowy lukier zamienił się w renifery, gwiazdki i aniołki. Pod koniec spotkania rozstrzygnięto konkurs plastyczny, a nagrody zwycięzcom wręczył osobiście Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Piotr Wiśniewski, który był pod wielkim wrażeniem poziomu wykonanych prac. Korzystając z okazji złożył także wszystkim świąteczne życzenia. Dodatkową atrakcją były także słodkości w postaci ciastek, cukierków i słodkich napojów.

Przedświąteczne spotkanie z „Pierwszą Gwiazdką” przygotował Dobrzyński Dom Kultury „ŻAK” i pan Łukasz Kołodziejski- koordynator w Astrobazie w Dobrzyniu nad Wisłą i prowadzący plenerowe pokazy kosmosu w mobilnym Planetarium Syriusz, a także pani Agnieszka Kołodziejska i pan Dominik Turkiewicz.