Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia nasze miasto zaczęło stroić się w kolorowe lampki i świąteczne dekoracje. Najważniejszą z nich jest  duża choinka postawiona na  skwerku, którą w tym roku po raz pierwszy wspólnie  udekorowały przedszkolaki i dzieci z dobrzyńskich szkół.  Inicjatorką całej akcji była Pani Dorota Kalinowska-Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej, zaś koordynatorem akcji Dobrzyński Dom Kultury „ŻAK”, pracownicy Urzędu Gminy oraz Strażacy z OSP w Dobrzyniu nad Wisłą. W piątek 14 grudnia o godzinie 11.00 przy akompaniamencie pięknych pastorałek i kolęd rozpoczęło się wspólne dekorowanie choinki. Tłumnie przybyłe dzieci przyniosły ze sobą własnoręcznie przygotowane wcześniej bombki i stroiki, które następnie przy pomocy strażaków zostały zwieszone na świątecznym drzewku. Do dekoracji choinki włączył się także Św. Mikołaj, który przy okazji rozdawał wszystkim cukierki. Ilość i jakość przepięknie i( z pomysłem)wykonanych bombek zachwyciła wszystkich, którzy uczestniczyli w tej akcji.Na drzewku zawisły małe i bardzo duże bombki, tradycyjnie okrągłe i w kształcie symboli świątecznych- w tym  reniferów i aniołków. Szyszki, styropian, plastik, papier to tylko niektóre materiały z których powstały małe dzieła sztuki.

 „To wspaniały pomysł i piękny przedświąteczny akcent, który powinien być kontynuowany w kolejnych latach”-powtarzali mieszkańcy, którzy przyglądali się dekorowaniu drzewka. „Teraz możemy pochwalić się piękną, oryginalnie przystrojoną choinką”-dodawali inni.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia udekorowanej przez dzieci świątecznej choinki.