Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 Jak co roku 6 grudnia Święty Mikołaj miał pełne ręce pracy  i mnóstwo dzieci do odwiedzenia. Z samego rana, w towarzystwie dwóch Śnieżynek, wyruszył z workiem pełnym cukierków aby obdarować słodkościami uczniów ze szkół i przedszkoli z terenu Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą.

Wizyta Świętego Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dzień w roku, na który przygotowywały się już kilka dni wcześniej. Efektem tych przygotowań były przystrojone choinki  i świątecznie udekorowane sale klasowe, w których to witały swojego Gościa. Na Mikołaja czekały także małe upominki  w postaci rysunków i własnoręcznie przygotowanych kartek świątecznych a także słodkie wypieki -pięknie udekorowane pierniczki i ciasteczka.  Mikołaj w zamian częstował wszystkich cukierkami. Dzieci mogły także zrobić sobie wspólne zdjęcie z miłym Gościem. Tradycyjnie Mikołaj zasypany został również mnóstwem próśb o wymarzony prezent pod choinkę. Śnieżynki wszystkie marzenia skrupulatnie zapisywały, aby w wigilijny wieczór każde dziecko znalazło pod choinką swoje upragnione prezenty. Po krótkich rozmowach ze Świętym Mikołajem,  w których padły zapewnienia ze strony dzieci, że będą grzeczne, zabawach i śpiewach  oraz  obdarowaniu wszystkich   cukierkami, Święty Mikołaj udał się w dalszą podróż, odwiedzając po drodze także pracowników Urzędu Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą. Wizyta Świętego Mikołaja sprawiła frajdę nie tylko dzieciom, uśmiech na twarzy widniał także na twarzach dorosłych. Był to miły przedświąteczny akcent, który wprawił wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój.