Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 16 listopada odbył się Marsz Niepodległości ulicami Dobrzynia nad Wisłą, zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Dobrzyniu nad Wisłą. Był to szczególny sposób na uczczenie wyjątkowego święta. W tym roku jest to szczególna rocznica, gdyż świętujemy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

W marszu wzięli udział: władze gminy, na czele z Panem Burmistrzem Jackiem Waśko, delegacja pracowników Urzędu Miasta i Gminy, Radni Rady Miejskiej, Księża z Parafii Dobrzyń nad Wisłą oraz licznie zgromadzeni uczniowie wraz z nauczycielami, ze wszystkich szkół z terenu gminy. Wszyscy uczestnicy otrzymali biało-czerwone flagi. Marsz odbył się  przy wtórze piosenek patriotycznych, a prowadzili go uczniowie niosący 100-metrową flagę. Pod pomnikiem 950-lecia Dobrzynia nad Wisłą odśpiewano hymn i złożono kwiaty. Na zakończenie czekała na wszystkich gorąca grochówka. Atmosfera tego marszu była podniosła a jednocześnie bardzo radosna.