Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Modernizacja kotłowni opalanej miałem węglowym na kotłownię opalaną olejem opałowym zakończona”

Realizacja inwestycji rozpoczęła się w dniu 3 września 2018 r. i zakończyła 16 października 2018 r. Inwestycja polegała na modernizacji istniejącej kotłowni wodnej niskotemperaturowej opalanej miałem węglowym, zlokalizowanej w piwnicy budynku Domu Kultury „ŻAK” przy ulicy Szkolnej 2 na kotłownię wodną opalaną lekkim olejem opałowym systemu zamkniętego o parametrach 80/60 ºC, wraz z towarzyszącą jej infrastrukturą techniczną i sanitarną oraz budowlaną i elektryczną. Do pokrycia potrzeb na cele centralnego ogrzewania, wentylacji i przygotowania ciepłej wody użytkowej został zaprojektowany kocioł o mocy 280 kW wraz z palnikiem olejowym o mocy 300 kW. Celem modernizacji istniejącej kotłowni było doprowadzenie do zautomatyzowania pracy całej kotłowni. Została ona wyposażona w układ automatyki, pozwalający na pełne sterowanie oraz regulację, uzależnienie temperatury w obiegach grzewczych od temperatury zewnętrznej tzw. regulacja pogodowa, plus możliwość programowania czasu pracy obiegu, obniżenia temperatury po zakończeniu pracy urzędu w trybie tygodniowym. Koszt inwestycji to 170 000,00 zł.

 DSC 0179

 

DSC 0181

DSC 0182

 

DSC 0187DSC 0183

DSC 0188