Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W dniu 18 października w Dobrzyńskim Domu Kultury „ŻAK” odbyła się druga już edycja wręczenia „Statuetki Nawojki za 2018”nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą. Statuetka Nawojki przyznawana jest dla osób szczególnie zasłużonych za zasługi na rzecz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą.  Działalność osób honorowanych Statuetką Nawojki powinna obejmować co najmniej jeden z obszarów, a są to: kultura i sztuka, oświata i nauka, biznes i przedsiębiorczość, sport i turystyka oraz działalność społeczna. W tym roku tę zaszczytną nagrodę-bowiem przyznawaną przez samych mieszkańców gminy, z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Jacka Waśko odebrała Pani Elżbieta Zalewska- wieloletni Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krojczynie. Pani Elżbieta Zalewska wykonuje swoje  obowiązki bardzo rzetelnie, sumiennie a przede wszystkim z wielkim oddaniem dla uczniów. Jej dotychczasowa praca została wysoko oceniona przez przedstawicieli organu prowadzącego i sprawującego nadzór pedagogiczny. Jest wzorem pedagoga, nauczyciela, dyrektora. Dotychczasowe, bogate doświadczenie na rzecz edukacji oraz lokalnej społeczności z pewnością zasługuje na nagrodę „Statuetki Nawojki”-uzasadniał wybór Pan Ryszard Machnowski-przewodniczący kapituły rozpatrującej kandydatów do nagrody.

„To jeden z ważniejszych dni w moim życiu. Jestem bardzo wzruszona i niezmiernie wdzięczna za samą już nominację do Statuetki Nawojki, a bycie laureatką tej nagrody to prestiż i niezwykłe wyróżnienie”-podkreślała Pani Elżbieta Zalewska, dziękując za nagrodę.Uroczystość wręczenia statuetki uświetnił porywający występ duetu skrzypcowego Quenns of Violins. Utwory klasyczne, wielkie przeboje musicalowe oraz motywy z filmów zagrane  na skrzypce elektryczne porwały zgromadzoną na sali publiczność. Na zakończenie zaproszono wszystkich na poczęstunek.