Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Biało – czerwone tulipany zakwitną w naszej Gminie”

100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowa okazja do wspólnego świętowania oraz dowód pamięci o tych, którzy nosili Polskę w sercach w czasach, gdy nie było jej na mapach.

Z tej okazji, by podkreślić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w Dobrzyniu nad Wisłą, w ostatnich dniach zasadzono biało – czerwone tulipany, które będą symbolizować nasze barwy narodowe.

Miejsca upamiętniające to wyjątkowe Święto, gdzie powstaną biało - czerwone kwietniki to m.in.: obok Dobrzyńskiego Domu Kultury „ŻAK”, figurki Św. Jana na ulicy Płockiej, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej, Pomnika na Placu Wolności, na terenie Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Dyblinie, Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Chalinie, Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Krojczynie, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dobrzyniu nad Wisłą oraz Dobrzyńskiego Centrum Sportu i Turystyki w Dobrzyniu nad Wisłą.

Tym samym już na wiosnę będziemy mogli podziwiać biało-czerwone flagi ułożone z kwitnących tulipanów.

Tabliczka JPG