Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

28 grudnia odbyła się ostatnia kolejka I rundy VII edycji Dobrzyńskiej Ligi Futsalu. Rzutem na taśmę prowadzenie w lidze objęła Gmina Lipno, która wykorzystała podział punktów w spotkaniu Terazlipno - FC Wielgie.

Niecodzienny przebieg miało pierwsze spotkanie VII kolejki DLF, w którym OSP Dobrzyń nad Wisłą podejmowała Wisłę Główina-Sobowo. Pierwsza połowa przebiegała spokojnie i zakończyła się prowadzeniem OSP 2:0. W drugiej odsłonie strażacy złapali wiatr w żagle i popisali się niebywałą skutecznością - w ciągu 5 minut zdobyli 7 goli! Ogólnie w całej 2 połowie OSP trafiło do siatki aż 14 razy, na co Wisła odpowiedziała tylko dwiema bramkami. Mecz zakończył się wynikiem 16:2 dla OSP! Zawodnikom z Sobowa życzymy lepszych wyników w rundzie rewanżowej.

Drugi mecz to prawdziwy hit kolejki, a może nawet całej rundy. Wicemistrz sezonu 2016/2017 – Terazlipno podejmował mistrza – FC Wielgie. Zawodnicy obu ekip nie zawiedli oczekiwań kibiców i stworzyli bardzo ciekawe widowisko, które trzymało w napięciu do ostatnich sekund. W 8 minucie, po strzale Paszyńskiego prowadzenie 1:0 objęło FC Wielgie i taki wynik utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron do wyrównania dążyło Terazlipno i sztuka ta udała się 3 minuty przed końcem za sprawą Falkowskiego. Mecz na szczycie zakończył się sprawiedliwym remisem 1:1.

Trzecie starcie to dobrzyńskie derby ZEWiK – Fanatic. Przed spotkaniem trudno było wskazać faworyta. W tabeli wyżej był ZEWiK, ale na boisku lepsze wrażenie sprawiał Fanatic, który na przerwę schodził z dwubramkowym prowadzeniem. Więcej emocji mieliśmy w 2 odsłonie bo ZEWiK się nie poddawał i gonił wynik. Najpierw zdobył bramkę kontaktową na 1:2, później na 2:3. Ostatecznie zasłużone zwycięstwo odniósł Fanatic, który w końcówce dołożył jeszcze dwa gole i wygrał 5:2.

Ostatni mecz Gmina Lipno – Orion niestety nie odbył się i Gmina Lipno wygrała walkowerem 5:0. Goście już 3 raz w tej rundzie zachowali się bardzo nieprofesjonalnie i nie stawili się na spotkanie bez żadnego uprzedzenia. Tym samym Gmina Lipno bez wysiłku zdobyła 3 punkty i awansowała na fotel lidera DLF.

W tabeli DLF z 17 punktami prowadzi Gmina Lipno, ale tuż za jej plecami jest FC Wielgie (16 pkt) i Terazlipno (14 pkt). Najlepszym strzelcem I rundy został P. Olewiński (OSP) z 15 bramkami.

Po zakończeniu I rundy piłkarze wrócą do rywalizacji 13 stycznia, kiedy to rozpoczną się mecze rundy rewanżowej. Dokładny terminarz zostanie opublikowany na naszej stronie ok. 10 stycznia.