Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Przedostatnia kolejka I rundy Dobrzyńskiej Ligi Futsalu została rozegrana 22 grudnia. Prowadząca trójka, a więc FC Wielgie, Gmina Lipno i Terazlipno utrzymała swoje pozycje w czubie tabeli.

W pierwszym meczu zagrały dwie dobrzyńskie drużyny ZEWiK i OSP Dobrzyń. Jak na derby przystało emocji w tym spotkaniu nie zabrakło, a jego losy ważyły się do ostatnich sekund. Początek należał do strażaków, którzy prowadzili 2:0, później 3:1. Cztery minuty przed końcem swój marsz po zwycięstwo rozpoczął ZEWiK. Przy remisie 3:3 zwycięska bramka padła dokładnie 2 sekundy przed końcową syreną po strzale Reznerowicza.

Niewiele mniej działo się w drugim meczu. Fanatic postawił bardzo trudne warunki drużynie Terazlipno i był bardzo blisko sprawienia niespodzianki. Po 11 minutach gry Fanatic prowadził 2:0, ale lipnowski zespół odrobił straty i mecz zaczął się od nowa. W dalszej fazie spotkania toczyła się równa walka, a obie ekipy zdobyły jeszcze po dwie bramki. Przy remisie 4:4 zwycięski gol dla Terazlipno padł po strzale samobójczym i to lipnowianie cieszyli się z 3 punktów.

Trzecie spotkanie niestety nie doszło do skutku ponieważ Orion Popowo nie pojawił się na boisku. FC Wielgie wygrało mecz walkowerem 5:0 i utrzymało prowadzenie w tabeli DLF.

Ostatni mecz Gminy Lipno z Wisłą zakończył się zgodnie z przewidywaniami i to wicelider tabeli z Lipna pokonał Wisłę 9:5. Wynik mógł być o wiele wyższy, ale nieskutecznością razili lipnowianie. Zwycięstwo nie było jednak ani przez chwilę zagrożone i komplet punktów powędrował do Lipna.

W górnej części tabeli nie nastąpiły żadne zmiany, bo najlepsza trójka zgodnie wygrała swoje mecze. Prowadzi FC Wielgie przed Gminą Lipno i Terazlipno. Na czwartą lokatę awansował ZEWiK. W klasyfikacji króla strzelców prowadzi J. Habasiński (Fanatic), który zdobył w tej kolejce 2 gole i łącznie ma ich już 12.

Przypominamy, że ostatnia kolejka pierwszej rundy zostanie rozegrana w czwartek 28 grudnia. Początek o 17:30. Zapraszamy!