Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

16 i 17 grudnia odbyły się mecze IV i V kolejki Dobrzyńskiej Ligi Futsalu. Wydarzeniem weekendu były lipnowskie derby oraz zmiana na pozycji lidera tabeli. Skutecznością imponowali za to strzelcy z dobrzyńskich drużyn.

Sobotnie granie od minimalnego zwycięstwa nad ZEWiK- em rozpoczęła Gmina Lipno. Prowadzenie 2:0 nieco uśpiło lipnowian, przez co ZEWiK odrobił straty. Gdy minutę przed końcem na tablicy wyników widniał jeszcze remis 2:2, skuteczną akcję przeprowadziła Gmina Lipno i zwyciężyła 3:2. Wysokie zwycięstwo nad Orionem zanotowało Terazlipno. Po pierwszej odsłonie było „tylko” 2:0, ale gdy worek z bramkami rozwiązał się na dobre, wicemistrzowie poprzedniego sezonu wygrali 8:1. Ciekawy i wyrównany przebieg miał mecz FC Wielgie – OSP Dobrzyń. Faworyci z Wielgiego nie bez trudu pokonali ambitnych strażaków 4:3. W ostatnim niedzielnym spotkaniu Fanatic ograł Wisłę 9:6, a 5 goli dla zwycięzców strzelił J. Habasiński.

W niedzielnych potyczkach średnia goli na 1 mecz wyniosła aż 11,25. Już w pierwszym spotkaniu OSP wbiło Orionowi 13 bramek tracąc przy tym tylko 3. Skutecznością w tym meczu popisywali się P. Rzęsiewicz (5 goli) i P. Olewiński (4 gole). Szczególnie bramka tego drugiego zdobyta strzałem z wolnego bezpośrednio po dośrodkowaniu z rzutu rożnego należała do najładniejszych jakie oglądaliśmy w tym sezonie DLF. Lipnowskie derby przez długie minuty przypominały piłkarskie szachy i obie drużyny przede wszystkim starały się gola nie stracić. Wynik spotkania otworzył T. Strzelecki z Terazlipno . Później do głosu doszła Gmina Lipno, która najpierw skutecznie egzekwowała karnego, a następnie wykorzystała zamieszanie w szeregach rywali i strzałem do pustej bramki wyszła na prowadzenie 2:1.Terazlipno szybko zdołało jednak odpowiedzieć i to bardzo ciekawe spotkanie zakończyło się remisem 2:2. W kolejnym meczu FC Wielgie wysoko pokonało osłabiony Fanatic 12:3 i wykorzystując remis drużyn z Lipna awansowało na pierwszą pozycję w tabeli. Pewną wygraną odniósł też ZEWiK, który pokonał Wisłę 7:3.

W tabeli na prowadzeniu FC Wielgie z 12 punktami, ale bardzo blisko jest Gmina Lipno (11 pkt) i Terazlipno (10 pkt). Klasyfikację króla strzelców otwiera, aż 4 zawodników z Dobrzynia nad Wisłą. Są to: J. Habasiński (Fanatic) i P. Laskowski (ZEWiK) - obaj po 10 goli oraz dwaj piłkarze OSP  P. Olewiński (9 goli) i P. Rzęsiewicz (8 goli). Przypominamy, że następna, VI kolejka DLF zostanie rozegrana w piątek 22 grudnia – początek o 17:30. Zapraszamy!