Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

III kolejkę Dobrzyńskiej Ligi Futsalu rozegrano w sobotę 9 grudnia 2017. Ważny mecz wygrała Gmina Lipno i awansowała na fotel lidera.

W pierwszej sobotniej potyczce spotkały się mocne zespoły FC Wielgie i Gmina Lipno. Mecz stał na dobrym poziomie i niespodziewanie zaczął się od dość łatwego prowadzenia lipnowian aż 3:0. Piłkarze z Wielgiego we właściwy rytm wpadli dopiero 5 minut przed końcem, kiedy to szybko zdobyli 2 gole. Pobudka nastąpiła jednak zbyt późno bo mimo kilku dobrych sytuacji czasu na wyrównanie już zabrakło i zwycięsko z tego pojedynku wyszła Gmina Lipno.

Prawdziwą kanonadę oglądaliśmy w meczu ZEWiK – Orion. W meczu padło 13 goli, z czego aż 12 wpadło do bramki Oriona. Warto podkreślić, że na listę strzelców w ZEWiK-u wpisali się wszyscy zawodnicy występujący tego dnia na boisku. Gola zdobył nawet bramkarz Wyczałkowski, który pewnie egzekwował rzut karny. Po honorowym trafieniu Oriona ostateczny rezultat meczu wyniósł 12:1

Miejscowa publiczność z niecierpliwością czekała na Dobrzyńskie derby Fanatic - OSP. Mimo tego, że naprzeciwko siebie stanęło wielu przyjaciół to na boisku sentymentów nie było i przez całe 36 minut oglądaliśmy twardą walkę. Od prowadzenia zaczął Fanatic, ale później coraz lepiej wyglądała gra OSP. Strażacy z nawiązką odrobili straty i kilka minut przed końcem prowadzili już 7:1. Na koniec Fanatic zdobył jeszcze 2 gole i zmniejszył rozmiary porażki do 3:7.

Kiedy na boisko wychodzi I i VII drużyna w tabeli, to rezultat spotkania wydaje się być z góry rozstrzygnięty. Nie za to jednak lubimy sport, który często jest nieprzewidywalny. Tak było w meczu Terazlipno z Wisłą. Wielu zastanawiało się jak wysoko lipnowianie pokonają ekipę z Sobowa i choć mecz zaczął się zgodnie z planem od prowadzenia Terazlipno, to późniejsze wydarzenia zaskoczyły chyba wszystkich. Ambitnie walczący Wiślacy sprawili jak na razie największą niespodziankę i pokonali Terazlipno 4:2.

Dziękujemy zawodnikom za sportową postawę w III kolejce i mamy nadzieję, że poprawne zachowanie godne prawdziwych sportowców utrzyma się jak najdłużej.

W tabeli DLF na prowadzenie wysunęła się Gmina Lipno, która z 7 punktami wyprzedza Terazlipno i FC Wielgie. W klasyfikacji króla strzelców jak na razie najwięcej bramek uzbierali M. Bartczak (Gmina Lipno) i P. Laskowski (ZEWiK) – po 5.