Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W piątkowe popołudnie odbyły się gminne eliminacje w siatkówkę halową do XVI Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich – Sępólno Krajeńskie 2020. Do turnieju mężczyzn zgłosiły się trzy zespoły: Krojczyn, Chalin i Płomiany, natomiast do rywalizacji kobiet jedna drużyna – Chalin.

W związku z tym, że siatkarki z Chalina nie miały rywalek automatycznie stały się reprezentantkami Gminy w turnieju I rundy eliminacji do Igrzysk, który odbędzie się już  19 października w Dobrzyniu nad Wisłą.  Przeciwniczkami chalinianek w dobrzyńskich zawodach będą zawodniczki z Więcborka, miasta Chełmno i Sicienka.

O miano oficjalnego reprezentanta Gminy musiały powalczyć trzy męskie zespoły, które zagrały ze sobą systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 25 zdobytych punktów.

W pierwszym spotkaniu zmierzyły się ze sobą drużyny Płomian i Krojczyna.  Zdecydowanie lepsi okazali się Ci drudzy, którzy pokonali swoich rywali w dwóch setach do 10 i 14. Siatkarzom z Krojczyna do zwycięstwa w turnieju brakowało już tylko wygranej nad Chalinem. Ta sztuka im się udała. Po dwóch bardzo wyrównanych partiach pokonali przeciwników do 22 i 26.

Płomianom i Chalinowi pozostało więc walczyć o drugą pozycję w turnieju. Pierwszy set bardzo pewnie wygrali siatkarze z Płomian. Druga partia powędrowała po walce na konto zawodników z Chalina. O wszystkim musiał zadecydować więc tie-break, w którym wyraźnie już lepsi byli chalinianie i to oni zajęli drugie miejsce. Płomianom przypadła druga lokata.

Krojczyn zagra 12 października  w Świeciu nad Osą.

Klasyfikacja generalna turnieju eliminacyjnego mężczyzn:

  1. Krojczyn
  2. Chalin
  3. Płomiany