Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 22 września w hali Dobrzyńskiego Centrum Sportu i Turystyki  odbyła się siódma runda Spartakiady sołectw.

Do rozgrywek przystąpiły 3 drużyny żeńskie: Chalin, Krojczyn, Płomiany oraz 5 drużyn męskich: Chalin, Mokowo, Krojczyn, Płomiany i Glewo.

Zarówno w rozgrywkach żeńskich jak i męskich zagrano systemem ” każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 21 punktów. W gronie kobiet najlepsze okazały się siatkarki z Płomian, które pokonały Chalin po niezwykle emocjonującym, zaciętym i zakończonym tie-breakiem meczu, a następnie  wygrały 2:0 z Krojczynem. O drugą pozycję przyszło więc walczyć chaliniankom i krojczyniankom .  W tym spotkaniu również nie zabrakło emocji, ponieważ o wyniku zadecydować musiał trzeci set, z którego zwycięsko wyszedł Chalin.

W grupie panów bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci sołectwa Glewo, którzy wygrywając pewnie wszystkie mecze,  z kompletem punktów zakończyli rozgrywki na pierwszym miejscu. Walka o drugą lokatę rozegrała się pomiędzy Płomianami i Mokowem, którzy odnieśli w turnieju po dwa zwycięstwa i o kolejności zadecydował jeden wygrany set więcej na korzyść tych pierwszych. Podobna sytuacja miała miejsce w boju o czwartą pozycję i dotyczyła zawodników z Krojczyna i Chalina. Oba zespoły odniosły po jednej wygranej, a o kolejności w tabeli zadecydował jeden wygrany set więcej przez drużynę z Krojczyna.

Dziękujemy zawodnikom za udział i zapraszamy w październiku na ostatnią odsłonę Spartakiady, gdzie sołectwa zmierzą się w turnieju tenisa stołowego oraz nastąpi podsumowanie i wręczenie nagród za udział w Spartakiadzie. Pamiątkowe dyplomy dla uczestników wręczał w-ce Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Sebastian Maciej Olewiński.

Klasyfikacja turnieju mężczyzn:
I – Glewo – 5 pkt
II – Płomiany – 4 pkt
III – Mokowo – 3 pkt

IV – Krojczyn – 2 pkt

V – Chalin – 1 pktKlasyfikacja turnieju kobiet:
I – Płomiany – 3 pkt

II – Chalin – 2 pkt

III – Krojczyn – 1 pkt

Klasyfikacja Spartakiady Sołectw:
I – Płomiany – 26 pkt
II – Chalin – 24 pkt
III – Glewo – 20 pkt
IV – Krojczyn – 15 pkt
V – Dyblin – 8 pkt

VI – Mokowo – 7 pkt