Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Historyczna, pierwsza edycja Nocnego Turnieju Trójek Siatkarskich za nami! Zwycięstwo padło łupem Borówki Krojczyn. W finale reprezentanci naszej Gminy pokonali Chlebowo 2:1.

Po raz kolejny okazało się, że siatkówka cieszy się olbrzymim zainteresowaniem w naszym regionie. Do turnieju zgłosił się komplet 10 zespołów, które zostały podzielone na dwie 5-drużynowe grupy, a na trybunach, mimo późnej pory rozgrywania zawodów dopisała duża liczba kibiców. W grupie            A znalazły się: Płomiany I, Płomiany II, Frytki, Team Lipno oraz Chlebowo. W grupie B zagrały: Wielgie, Chalin, Borówka Krojczyn, KNK, a także Anwil Team. Rozgrywki toczone były do dwóch wygranych setów do 15.

Już pierwsze mecze potwierdziły, że w grupie A rywalizację zdominują zespoły Chlebowa i Team Lipno. Obie drużyny zmierzyły się ze sobą w drugiej serii spotkań i po wyrównanym meczu zakończonym tie-breakiem zwyciężyli Ci pierwsi. Za ich plecami uplasowały się zespoły Frytek, Płomian I i Płomian II.

W drugiej grupie zdecydowanie najlepsza okazała się Borówka Krojczyn, która wygrała wszystkie mecze 2:0. Zacięta walka trwała o dalsze pozycje. Wielgie po zaciętym pojedynku pokonało Chalin 2:1 i to spotkanie zadecydowało o awansie do półfinału pierwszej z wymienionych drużyn. Kolejne miejsca zajęli: Chalin, Anwil Team i KNK.

Fazę finałową rozpoczęto od rozegrania meczu o IX miejsce, w którym KNK pokonało 2:1 Płomiany II. Nie przeprowadzono spotkań o miejsce V i VII, gdyż z powodu kontuzji zawodników wycofały się drużyny Chalina i Anwilu.

Najwięcej emocji przyniosły z kolei mecze półfinałowe oraz o końcowy triumf. Chlebowo nie bez problemów pokonało Wielgie 2:0, a Borówka po spotkaniu pełnym niesamowitych wymian i niezapomnianych emocjach zwyciężyła Team Lipno 2:1. Także tie-break musiał rozstrzygnąć losy finału, w którym Borówka okazała się lepsza od Chlebowa. Na najniższym stopniu podium stanęli siatkarze Team Lipno po zwycięstwie nad Wielgiem 2:0.

Z bardzo dużym zadowoleniem przyjęliśmy fakt, że Nocny Turniej Siatkówki cieszył się takim zainteresowaniem. Zawody skończyły się o 1:30 i mimo późnej pory stały na bardzo wysokim poziomie. Medale dla trzech najlepszych zespołów wręczył z-ca Burmistrza MiG Dobrzyń nad Wisłą Sebastian Maciej Olewiński.

Klasyfikacja końcowa:                                                                                                

  1. Borówka Krojczyn
  2. Chlebowo
  3. Team Lipno
  4. Wielgie
  5. Frytki
  6. Chalin
  7. Płomiany I
  8. Anwil Team
  9. KNK
  10. Płomiany II