Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Piłkarską zabawę urządzono w Dobrzyniu nad Wisłą, gdzie Dobrzyńskie Centrum Sportu i Turystyki przy współpracy z UKS Wisełka Centrum zorganizowało rozgrywki piłkarskie w formie Ligi Mistrzów. Uczestnicy przyjęli nazwy europejskich gigantów i przez ponad cztery godziny walczyli o największe trofeum. Identycznie jak w prawdziwej Champions League w finale zagrał Liverpool i Tottenham.

Na początek, prowadzący imprezę Dyrektor DCSiT Stanisław Niekraś przywitał zaproszonych gości, którzy dokonali oficjalnego otwarcia zawodów. Kilka ciepłych słów do dzieci skierowali z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą – Sebastian Maciej Olewiński, Honorowy Członek PZPN – Kazimierz Janecki oraz Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu – Łukasz Wasilewski. Część oficjalną zakończono odegraniem hymnu Ligi Mistrzów, co wprowadziło młodych zawodników w nastrój piłkarskiego święta.

W rywalizacji dzieci z rocznika 2008 i młodszych wzięło udział 8 zespołów, które podzielono na dwie grupy. W grupie A zagrali: Liverpool – Młoda Włocławianka Włocławek, FC Barcelona – Czernikowo, Manchester City – Unia Choceń i PSG – Victoria Smólnik. W grupie B wystąpili: Tottenham – Wisełka Centrum Dobrzyń nad Wisłą, Ajax – Kasztelan Sierpc, Juventus – Feniks Obrowo i Real – Zdrój Ciechocinek.

Z grupy A do półfinałów awansowały Liverpool i Barcelona, które zdobyły po 7 punków. Grupę B jak burza z kompletem zwycięstw przeszedł Tottenham, czyli nasza Wisełka Centrum, a z drugiej lokaty awansował także Juventus. Mecze półfinałowe zgodnie po 3:0 wygrały Liverpool (z Juventusem) oraz Tottenham (z Barceloną) i dokładnie jak w prawdziwej LM oba zespoły spotkały się w finale. Mecz finałowy stał na dobrym poziomie. Młodzi piłkarze z pełnym zaangażowaniem walczyli o zwycięstwo, pokazując przy tym nie małe umiejętności. Obie ekipy wypracowały sobie dogodne sytuacje, ale o zwycięstwie zadecydowała jedna bramka. Jeszcze w pierwszej połowie do siatki trafił Liverpool i mimo ambitnej walki „naszego” Tottenhamu, nie udało już się odwrócić losów spotkania. Szkoda jedynej porażki w ostatnim meczu, ale z całego turnieju możemy być bardzo zadowoleni. II miejsce na 8 zespołów też jest sukcesem i pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość tej drużyny.

Miłym akcentem na koniec turnieju było uhonorowanie w pierwszej kolejności trenerów wszystkich drużyn, którzy w rozwój swoich podopiecznych wkładają wiele pracy. Następnie wyróżniono najmłodszego uczestnika turnieju, najlepszego  zawodnika w każdej drużynie oraz najlepszego bramkarza i zawodnika turnieju. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a dla trzech najlepszych drużyn wręczono również puchary. Wyróżnienia wręczyli z-ca Burmistrza MiG - Sebastian Maciej Olewiński, zasłużony działacz piłkarski i Honorowy Członek PZPN - Kazimierz Janecki, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu – Łukasz Wasielewski, Dyrektor DCSiT -  Stanisław Niekraś oraz Prezes UKS „Wisełka-Centrum” -  Piotr Wyszyński.  

Dziękujemy rodzicom naszych zawodników za pomoc przy organizacji turnieju. Impreza przebiegła bardzo sprawnie, a jej organizacja po raz kolejny została wysoko oceniona przez trenerów i kibiców drużyn przyjezdnych.

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy zawodnik: P. Przybyszewski (Liverpool/ Młoda Włocławianka)

Najlepszy bramkarz: B. Wasilewski (Tottenham/ Wisełka Centrum)

Najmłodszy zawodnik: J. Szymański (PSG/ Victoria)

Zwycięzca konkursu żonglerki: P. Jankowski (Liverpool/ Młoda Włocławianka)

Klasyfikacja końcowa:

I – Liverpool – Młoda Włocławianka Włocławek

II – Tottenham – UKS Wisełka Centrum Dobrzyń nad Wisłą

III – FC Barcelona – Czernikowo

IV – Juventus – Feniks Obrowo

V – Manchester City – Unia Choceń

VI – Real Madryt – Zdrój Ciechocinek

VII – Ajax – Kasztelan Sierpc

VIII – PSG – Victoria Smólnik