Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

10 marca 2019 roku w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki zainaugurowano rozgrywki VIII edycji Spartakiady Sołectw Gminy Dobrzyń nad Wisłą. Jako pierwszy odbył się turniej futsalu.

Do sportowej rywalizacji w niedzielne przedpołudnie przystąpiły 4 sołectwa: Chalin, Dyblin, Glewo i Krojczyn. Trzy pierwsze sołectwa biorą udział w Spartakiadzie Sołectw od lat. Cieszy fakt, że do tego grona dołączył także Krojczyn.

Oficjalnego otwarcia Spartakiady dokonał z-ca Burmistrza MiG Dobrzyń nad Wisłą Sebastian Maciej Olewiński.

W meczu otwarcia zmierzyły się zespoły Dyblina i Krojczyna. Pierwsza połowa była jeszcze dość wyrównana, ale w drugiej wzięło górę doświadczenie zespołu z Dyblina, który ograł rywali 4:0. W drugiej potyczce Chalin nadspodziewanie łatwo pokonał Glewo 4:1. Najwięcej emocji towarzyszyło spotkaniu Glewa z Krojczynem. Zaczęło się zgodnie z przewidywaniami i faworyzowane Glewo szybko objęło prowadzenie, by kilka chwil później jeszcze je podwyższyć. Wydawało się, że jest po meczu, kiedy to na niesamowity zryw zdecydował się Krojczyn i doprowadził do remisu 3:3. W końcówce spotkania debiutanci zadali jeszcze jeden decydujący cios i sprawiając dużą niespodziankę pokonali Glewo 4:3. Sporo działo się też w meczu Dyblina z Chalinem. Ci drudzy nie bez problemów wygrali 3:2. W ostatniej serii spotkań Chalin wysoko pokonał Krojczyn 7:3 i kompletując trzecią wygraną zapewnił sobie zasłużone zwycięstwo w turnieju. W meczu Glewa z Dyblinem padł wynik 3:2, przez co bardzo skomplikowała się sytuacja w turniejowej tabeli. Poza Chalinem, który zgromadził komplet punktów, pozostałe 3 drużyny zdobyły po 3 punkty i do ustalenia kolejności potrzebna była tzw. mała tabela. Najlepszą różnicą bramek spośród zainteresowanych zespołów wykazał się Dyblin, który wyprzedził Glewo i Krojczyn.

Dyplomy za udział w pierwszej rundzie Spartakiady wręczył z-ca Burmistrza MiG Dobrzyń nad Wisłą Sebastian Maciej Olewiński oraz Sołtys Krojczyna – Katarzyna Ochocińska.

Dziękujemy drużynom za udział i zapraszamy na kolejne turnieje rozgrywane w ramach Spartakiady. Przypomnijmy, że dopiero suma punktów zdobytych we wszystkich turniejach (futsal, piłka siatkowa, koszykówka, konkurencje rodzinne, siatkówka plażowa, piłka nożna, siatkarskie trójki i tenis stołowy) zdecydują o klasyfikacji końcowej i przyznaniu wartościowych nagród w postaci sprzętu sportowego.

Klasyfikacja Spartakiady Sołectw:

I – Chalin – 4 pkt               

II – Dyblin – 3 pkt

III – Glewo – 2 pkt

IV – Krojczyn – 1 pkt