Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W miesiącu lutym Dobrzyńskie Centrum Sportu i Turystyki co sobotę gościło młodych adeptów piłki nożnej. W czterech turniejach wzięły udział 22 drużyny, w sumie wystąpiło 186 zawodników.

W ostatnią sobotę 23 lutego swoje zmagania miały dzieci urodzone w roku 2008 i młodsi. Do rozgrywek przystąpiło 5 drużyn: Orzeł Goleszyn, Pelikan Łowicz Biali, Pelikan Łowicz Zieloni, Stoczniowiec Płock i Wisełka Centrum Dobrzyń nad Wisłą.

Faworytem rozgrywek był przebywający od tygodnia na zgrupowaniu w DCSiT Pelikan Łowicz. Turniej świetnie rozpoczęła Wisełka Centrum, która wysoko pokonała Stoczniowca 4:0. W następnym meczu spotkały się dwa zespoły z Łowicza. Biali pokonali Zielonych 3:1. W dalszej fazie rozgrywek doszło do kilku niespodzianek. Punkty gubił Pelikan, a coraz lepiej radził sobie Stoczniowiec. Mimo dobrego początku problemy zaczęła mieć Wisełka Centrum. Gra w ataku i konstruowanie akcji mogły się podobać, ale szwankowała defensywa, przez co kolejne 3 mecze skończyły się minimalnymi porażkami. Niespodziewanie, choć w pełni zasłużenie, zwycięzcą zawodów został Stoczniowiec Płock.

Dziękujemy wszystkim klubom, które odpowiedziały na nasze zaproszenie i wzięły udział w turniejach. Słowa uznania należą się trenerom za przygotowanie drużyn do zawodów oraz kibicom i rodzicom wspierającym swoje pociechy z trybun.

Nagrody dla uczestników wręczył z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Sebastian Olewiński.

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy zawodnik: P. Banaszczak (Pelikan Biali)

Najlepszy bramkarz: O. Nastachowski (Stoczniowiec)

Zwycięzca konkursu żonglerki: F. Domińczak (Pelikan Biali)

Klasyfikacja końcowa:

I – Stoczniowiec Płock

II – Pelikan Łowicz Biali

III – Pelikan Łowicz Zieloni

IV – Orzeł Goleszyn

V – Wisełka Centrum Dobrzyń nad Wisłą