Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

2 lutego 2019 w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki zainaugurowano cykl Dziecięcych Turniejów Piłki Nożnej. Jako pierwsi zaprezentowali się zawodnicy z rocznika 2007.

Dobrzyńskie Centrum Sportu i Turystyki przy współpracy z UKS Wisełka Centrum Dobrzyń nad Wisłą zaplanowało organizację 4 turniejów piłkarskich dla dzieci. W lutym poza wspomnianym już rocznikiem 2007, zagrają jeszcze dzieci urodzone w latach 2009, 2006 i 2008.

W sobotę do rywalizacji zgłosiły się następujące zespoły: Kujawiak Kowal, Orzeł I Goleszyn, Orzeł II Goleszyn, Stoczniowiec Płock i UKS Wisełka Centrum Dobrzyń nad Wisłą. Grano systemem „każdy z każdym”, mecze trwały 2x8 minut.

Nie najlepiej swój premierowy występ wspominać będą gospodarze, którzy musieli uznać wyższość rywali z Płocka. W drugim spotkaniu zmierzyły się zespoły Orła Goleszyn. W bratobójczym pojedynku minimalnie lepszy okazał się Orzeł II. Pech nie opuszczał Wisełki. Po bardzo kuriozalnej bramce straconej w praktycznie w pierwszej akcji meczu, gospodarze ponownie ulegli, tym razem 0:1 Kujawiakowi Kowal. Dalszy przebieg turnieju był bardzo wyrównany. Większość pojedynków kończyła się jednobramkową różnicą, dlatego emocji nie brakowało w żadnym starciu.

Z bardzo dobrej strony pokazali się młodzi piłkarze z Goleszyna, którzy wystawili dwa zespoły i zajęli dwie pierwsze lokaty. Na podium znalazło się też miejsce dla Stoczniowca Płock. Turniej nie udał się gospodarzom, ale na osłodę pozostaje fakt, że reprezentant naszego zespołu wygrał konkurs żonglerki.  Wyróżnienia indywidulne dla zawodników, medale dla wszystkich uczestników  oraz puchary dla trzech najlepszych drużyn wręczył Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Łukasz Wasilewski.

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy zawodnik:  A. Wiśniewski (Stoczniowiec Płock)

Najlepszy bramkarz: A. Węglarek (Orzeł Goleszyn)

Zwycięzca konkursu żonglerki: M. Olewiński (Wisełka Centrum Dobrzyń nad Wisłą)

Klasyfikacja końcowa:

I – Orzeł I Goleszyn

II – Orzeł II Goleszyn

III – Stoczniowiec Płock

IV – Kujawiak Kowal

V – Wisełka Centrum Dobrzyń nad Wisłą