Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniach 14-25 stycznia 2019 w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki odbywały się „Aktywne Ferie z DCSiT”. Chętnych do udziału w zajęciach sportowych i turniejach jak zwykle nie brakowało.

Dla wszystkich, którzy w okresie ferii zimowych nigdzie nie wyjeżdżali i chcieli aktywnie spędzić swój wolny czas, organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Codziennie odbywały się zajęcia sportowe z różnych dyscyplin. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił m.in. w piłce nożnej i piłce ręcznej. Prowadzono także gry i zabawy dla najmłodszych oraz propozycja warsztatów tanecznych. Największym zainteresowaniem cieszyły się turnieje sportowe. W pierwszym tygodniu rozegrano dwa turnieje tenisa stołowego z podziałem na kategorie wiekowe. W drugim tygodniu odbyły się jeszcze turnieje trójek siatkarskich oraz piłki nożnej. Nie lada atrakcją dla dzieci był też wyjazd na basen, który udało się zorganizować dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Ferie zimowe z DCSiT upłynęły bardzo szybko, ale też bardzo aktywnie. Cieszymy się, że spora grupa najmłodszych mieszkańców naszego Miasta i Gminy wybrała właśnie taki sposób spędzania czasu wolnego.