Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniach 25-30 czerwca 2018 w miejscowości Mstowo gmina Chodecz odbył się 33 Zlot Zespołów Artystycznych Klubów Seniora. Organizatorem całego przedsięwzięcia był Rypiński Dom Kultury oraz Polski Komitet Pomocy Społecznej we Włocławku. Współorganizatorem imprezy był Burmistrz i Rada Miasta Rypin. Na zlot udali się także nasi Seniorzy  występujący w zespole „Złoty Kłos”. Sekcja działająca przy Dobrzyńskim Domu Kultury „ŻAK” godnie reprezentowała naszą Gminę, swoim śpiewem i grą na akordeonie. Zlot nie żył jednak tylko samym śpiewem i występami. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Nasz zespół wziął na przykład udział w warsztatach prowadzonych przez byłego Prorektora Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Wysoki poziom artystyczny i wokalny zespołu tak zachwycił prowadzącego zajęcia warsztatowe, że bez dodatkowych przesłuchań i eliminacji członkowie „Złotego Kłosa” zostali zaproszeni na Koncert Galowy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Bydgoszczy, który odbędzie się 9 września br.  To nie lada zaszczyt i wyróżnienie, które spotkało kilka zespołów spośród kilkudziesięciu biorących udział w 33 Zlocie. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów naszym Seniorom.

Autorem zdjęć jest Rypiński Dom Kultury (RDK)/ Andrzej Pawlewicz.