Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pierwszy tydzień ferii z Żakiem i Biblioteką za nami. Zajęcia odbywają się w Dobrzyńskim Domu Kultury ,,ŻAK’’ i zostały tak zaplanowane, aby każde dziecko, bez względu na wiek, mogło spędzić czas w miły i atrakcyjny sposób. To były bardzo aktywne dni. Ferie rozpoczęliśmy zabawą karnawałową razem z Teatrem MagMowcy – były kolorowe stroje, wesoła muzyka, tańce i uśmiech od ucha do ucha. Wtorek był dniem pod hasłem ,,Świat zawodów na wesoło’’ – zajęcia zorganizowane zostały wspólnie z Centrum Edukacji Pracy Młodzieży OHP we Włocławku. Dzieci rozmawiały o ciekawych zawodach oraz o tym, kim chcą zostać w przyszłości i jakie mają do tego predyspozycję. Odbył się także konkurs plastyczny. W środę dla dzieci atrakcje przygotowała KLAUNOLADNIA – Animacje dla dzieci. Były konkursy, kręcenie talerzykami, wspólne gry , zabawy i skręcanie balonów. Z racji tego, że to były Walentynki , dzieci otrzymały drobny upominek – serduszka z pierników od Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Jacka Waśko. Czwartek był dniem warsztatów plastycznych, zajęć sportowych i zabaw z chustą animacyjną. Dzieci robiły lampiony oraz laurki w 3D. Aktywnie brały udział w konkurencjach sportowych oraz zabawach ruchowych z chustą. Pierwszy tydzień ferii zakończył się warsztatami tanecznymi, które prowadził Pan Wojciech Sierakowski. Uczestnicy zajęć aktywnie spędzili czas – układali choreografie i tańczyli w rytm muzyki.

Nadchodzący tydzień zapowiada się również bardzo ciekawie, mamy nadzieję, że frekwencja dopisze a dzieci będą zadowolone.

autor tekstu:Oliwia Zalewska