Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Biblioteka Publiczna w Dobrzyniu nad Wisłą po raz kolejny włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, organizowanego w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem akcji jest promowanie idei głośnego czytania, rozwijanie zainteresowań czytelniczych już od najmłodszych lat, zwrócenie uwagi na konieczność czytania dzieciom, aby obudzić w nich zamiłowanie do sięgania po książki. W pierwszym tygodniu czerwca odwiedziliśmy Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy „Nasze Słoneczka”, Niepubliczne Przedszkole Akademia Przedszkolaka oraz Samorządowe Przedszkole Kubusia Puchatka. Do wspólnego czytania zachęcaliśmy także dzieci z klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej w Dobrzyniu nad Wisłą. Spotkania  z najmłodszymi upłynęły w miłej i wesołej atmosferze. Mamy nadzieję, że nasze podróże czytelnicze rozbudziły w dzieciach ciekawość otaczającego świata, ukazując jego różnorodność, złożoność i możliwość zgłębienia poprzez odpowiednio dobraną lekturę.