Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Z okazji Tygodnia Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Dobrzyniu nad Wisłą odbyły się zajęcia dla dzieci z przedszkola oraz szkoły podstawowej. Uczniowie klas starszych zapoznali się z regulaminem biblioteki, księgozbiorem oraz jego rozmieszczeniem. Poznali stronę internetową biblioteki i katalog on-line. Dowiedzieli się jak założyć konto czytelnika, wyszukiwać pozycje książkowe w katalogu on-line oraz zarezerwować książkę. Dla młodszych klas odbyły się wyjątkowe zajęcia o skarpetkach na podstawie książki Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. Podczas czytania wybranych rozdziałów książki dzieci przeniosły się w świat nieskrępowanej wyobraźni. Poznały opowieści pojedynczych skarpetek, które uciekły z domu i rozpoczęły nowe, inne „życie”. Przygody tych niezwykłych skarpetek zainspirowały dzieciaki do wykonania własnych skarpetek i opowiadania niesamowitych historii na ich temat.